Březen 2013

Švýcarskem se zdviženým palcem

28. března 2013 v 0:18 | Katherine |  My trips
V červenci roku 2012 jsem se vydala sama do Velké Británie s tím, že si seženu práci. Hledání proběhlo velmi rychle, de facto jsem jeden den přijela, druhý den absolvovala interview a třetí den už jsem pracovala.

V hlavě mi pořád ale zněla slova našich: "To je ale škoda, že s námi letos nepojedeš na hory, vzali bychom tě do Švýcarska..." Hmm, Švýcarsko, lákavé. Už jednou jsem na tomtéž místě byla, ale rozhodně se nedalo říct, že bych nejela znova. Nicméně byla jsem v nové zemi a nové práci, tak jsem to zprvu moc neřešila. Pak mi byl ale jednou v noci shůry vnuknut zajímavý nápad: koupit letenky a zajet naše překvapit. Máma měla mít brzy narozeniny, usoudila jsem, že to bude stylové překvapení.

Další den jsem se zeptala šéfa, zda mi dá čtyři dny volna a odpoledne jsem už bookovala letenky. Nutno říci, že nic levného to nebylo, zpáteční s EasyJetem asi za 160 liber, což byla prakticky celá výplata za první týden, ze kterého jsem pracovala jen asi čtyři dny. Finanční situace nic moc. Ve směnárně jsem si změnila pár dolarů a několik liber, co jsem vyštrachala po kapsách a peněženkách a s trapným úsměvem jsem od slečny za přepážkou získala celých padesát franků. Velké bohatství, vskutku.


Dobrovolníkem v Malém Tibetu

24. března 2013 v 0:50 My plans
Právě jsem objevila něco úžasného, co chci definitivně udělat v nejbližších letech. Pro letošní prázdniny už plán mám, ale červenec 2014 si velmi ráda představím v Malém Tibetu jako dobrovolník v místní škole. Myslím, že tohle je jedna z těch vzácných příležitostí, kdy člověk obohacuje jiné a zároveň sám sebe. Nebo spíš oni jeho?

EDIT: Opět změna, léto 2014 trávím (jak jinak) v Británii. Zatím je mou základnou tradičně Londýn, ale dostala jsem pracovní nabídku, která by mě během dvou až tří týdnů přesune do Brightonu. Malý Tibet tedy zůstává na jindy, ale to nevadí, času je dost.

Nový cestovatelský blog

22. března 2013 v 11:56 | Katherine |  My itchy feet
Katherine zakládá nový blog, tentokráte zaměřený na cestování, neb ji nohy svědí stále víc a někde si to musí ventilovat.

Příspěvky budou přibývat nepravidelně, což je dosti logické, neb se nedostanu ven každý týden, bohužel. Ovšem vzhledem k intenzitě svého postižení se nemusíme obávat, že by na nějaký ten článeček došlo jen jednou do roka. Mám v plánu sem přidávat postřehy, zážitky a fotky z každé, byť sebemenší cesty "ven".

EDIT: K 25. červnu 2014 přiznávám, že se mi nepodařilo splnit svá předsevzetí. Přesto bych ale vše ráda dohnala, i zpětně, a především se do budoucna zlepšila. Tento blog (zatím) píšu především kvůli sobě, návštěvnost nemá prakticky žádnou, ale přece jen, s postupem času asi bude lehce přibývat, proto by nebylo fér přidat článek jednou do roka. A i kdyby sem nikdo nechodil, ráda bych si tady udržovala takový "cestovní deník". Takže znova: Budu se opravdu, opravdu, opravdu snažit sem přidávat každou cestu, která bude stát za zaznamenání :)