Co s létem 2014?

26. června 2014 v 13:28 | Katherine |  My plans
Jak už to tak se mnou bývá, cokoli si naplánuji, to nakonec skončí úplně jinak. Poté, co jsem diametrálně změnila směr mých studií a otočila doslova o sto osmdesát stupňů, předpokládám, že alespoň tento aspekt mého života se bude držet ve stálé rovině, všechno ostatní se ale mění a mění.

Pro letošní léto jsem kupříkladu měla v plánu pracovat v Londýně na recepci stejného hostelu jako loni. Když jsem zjistila, že už asi nikoho nového na léto shánět nebudou, rozhodla jsem se překonat svou nechuť a sehnat si mnohem lépe placenou práci servírky. Zároveň s tím bylo třeba sehnat i nějaké bydlení. Sotva jsem začala shánět, zavolal si mě bývalý šéf a nabídl mi, že budu moci pracovat teď na nějakou dobu na mém oblíbeném hostelu a po asi třech týdnech, až otevřou nový hostel v Brightonu, půjdu pracovat tam. Vzhledem k tomu, že mě hrozně láká pomáhat to místo rozjet a také mám práci na recepci opravdu ráda, souhlasila jsem. Všechno jinak, než jsem plánovala, ale jsem ráda. Zdá se tedy, že za nějaké tři týdny si užiju zbytek července a celý srpen pěkně u moře ve slunném Brightonu. Změna je život!

Jediné plány, které mi obvykle vycházejí, jsou dovolené, ovšem pochopitelně až poté, co je člověk (alespoň zčásti) zaplatí. Na září mám v plánu velké věci. Nejprve z Londýna letíme s kamarádkou na Gibraltar, kde strávíme pár dní, než se přesuneme přes Granadu do Malagy. Odtamtud pak letíme na dva týdny do Brazílie. Přilétáme do Sao Paula, ze kterého bych ovšem ráda co nejdříve odjela pryč, konkrétně na vodopády Iguazu. Z Fozu poté letíme do některého z měst Pantanalu, odkud bychom rády vyrazily na třídenní tour po této rezervaci. Z Pantanalu máme v plánu přelet do Ria a přejezd do koloniálního městečka Paraty. Odtamtud už se definitivně přesuneme na posledních pár dní do Rio de Janeira, ze kterého posléze letíme zpět do Evropy, konkrétně do Paříže. Z Paříže už je plán jednoduchý, zastavíme se na šnečky, trochu se po cestě prospíme a další den se Megabusem vrátíme zpět do Londýna. Tam už si jenom vyzvednout věci a hurá domů! Nový semestr může začít. Ale nejdřív je tady léto a pořádná dovolená! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama